English Web Site Iletisim Bilgileri
İyi Düşünülmüş Kararlar, Doğru Atılmış Adımlar

Altindag Belediyesi
Başkan
Dr. Veysel TİRYAKİ

E-Belediye
Vergi Borcu Öğrenme Online Ödeme
Altin Masa
ALTIN MASA
Sikayet ve Dilekleriniz Için
Emlak Altindag
SATILIK EMLAK
ILANLARI
Hamamönü
MOBIL YAYINLAR
Altinköy
ALTINKÖY AÇIK HAVA MÜZESI
Hamamönü
ALTINKÖY
AÇIK HAVA MÜZESI TUR
Hamamönü
HAMAMÖNÜ
Hamamönü
HAMAMÖNÜ
SANAL TUR

HamamönüULUCANLAR CEZAEVI MÜZESI
Hamamönü
ULUCANLAR
SANAL TUR
Nikah Islemleri
EVLENDİRME
Videolar
VIDEOLAR
Vefat Edenler
VEFAT EDENLER
Ulaşım
ULAŞIM

BELEDİYE'DEN HABERLER
Tarih : 24.10.2008 18:16:56

Altındağ Belediyesi hobi ve meslek edindirme kursları başladı

Altındağ Belediyesi hobi ve meslek edindirme kursları başladı

Altındağ Belediyesi ve İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde yaklaşık iki yıldır, hanım lokalleri aracılığıyla sürdürülen hobi ve meslek edindirme kurslarının yeni dönemleri için kayıtlar başladı.

Alanlarında uzman eğitmenler tarafından verilen, değişik yaş ve ilgi alanlarına yönelik hobi, meslek edindirme ve kişisel gelişim kurslarına ise kadınların ilgisi büyük oldu. Önümüzdeki günlerde hizmete girecek olan altı yeni lokal dışında Altındağ genelinde hali hazırda hizmet veren 12 lokalde başta yetişkin okuma - yazma kursları olmak üzere bağlama, klasik gitar, keman, kanun, ud gibi enstrüman ve Türk sanat -halk müziği kursları; kurdele işi, iğne oyası, şiş-dantel, ahşap boyama, el örgüsü, tel kırma, takı-tasarım gibi el becerisi kursları; resim, ebru-tezhip gibi sanatsal hobi kurslarının yanı sıra İngilizce, diksiyon ve bilgisayar işletmenliği gibi mesleki ve kişisel gelişim kursları da açıldı.

19 Kasım’da hizmete açılacak lokallerde de, üyelerden gelen talepler doğrultusunda bir ek çalışma takvimi düzenlenecek ve kurslar açılacak.

Öncelik okuma yazma kurslarında

Yeni dönemde açılan kurslarla ilgili bilgi veren Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, “Lokallerde yürütülen bu faaliyetlerin Altındağlı kadınlar açısından ne kadar faydalı olduğu aşikardır. Çok yakın zamana kadar evlerinin dışına çıkmakta ve sosyal hayata karışmakta zorlanan, dahası buna imkan bulamayan binlerce Altındağlı kadın, lokaller sayesinde yeni dostlar ediniyor; yeni bilgi ve beceriler öğreniyor daha önemlisi özgüven kazanıyor” dedi.

Yaklaşık iki yıldır süren kursların her yeni dönemde büyük ilgiyle karşılandığını hatırlatan Tiryaki, “Beceri –hobi, meslek edindirme ve kişisel gelişim gibi değişik alanlarda kurslar açılıyor. Ancak biz belediye olarak yetişkin okuma yazma kurslarına ayrıca önem gösteriyoruz. Lokal sorumlularından öncelikle bölgelerinde okuma yazma bilmeyen kadınları tespit etmelerini ve kurslara katılmalarını sağlamalarını istiyoruz. Son iki yıldır bu konuda büyük yol aldığımıza inanıyorum. Değişik yaş gruplarından yaklaşık 1000 kadını, her türlü kırtasiye malzemelerini sağlayarak Yetişkin Okuma Yazma Birinci Kademe kurslarına dahil ettik. İlk kademeyi başarıyla bitiren kadınlar için mezuniyet törenleri düzenleyip diplomalarını takdim ettik. Bu tür etkinlikler, onların morallerini yükselterek okuma şevklerini artırıyor. Aralarından pek çoğu ikinci kademeye devam ediyor. Altındağ Belediyesi’nin eğitime verdiği önem, hayata geçirdiği toplumsal sosyal sorumluluk projeleriyle ortadadır. Altındağ’da okuma yazma bilmeyen kadın kalmayana kadar bu kursları açmaya devam edeceğiz” dedi.

Lokallerde yapılan çalışmaların belediye ve halk eğitim merkezi arasında sağlıklı bir iletişim ve işbirliği oluşturduğunun da altını çizen Başkan Tiryaki “Bu çalışmaların halka düzgün bir biçimde ulaşması ve eğitim programlarına katılacak kişilerle doğru iletişim kurulması da çok önemli. Bu anlamda gerek lokal sorumlularımız gerek usta eğitici ve öğretmenler öncelikle halkın memnuniyetini sağlamaya, halkla kurdukları ilişkinin sağlamlığına ve vatandaşların hassasiyetlerine özen gösteriyor. Bu derslerle Altındağlı kadınlar hem boş vakitlerini değerlendirecekler hem de yeni bilgi ve beceriler edinecekler” diye konuştu.

Hatırlanacağı gibi Ekim ayı başında yapılan ve Altındağ Belediye Başkan Yardımcısı Yunus Keleş ile Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Tevfik Bingöl’ün başkanlık ettiği, lokal sorumluları ve uzman eğiticilerin katıldığı koordinasyon toplantısında yeni dönemde lokallerde açılacak kurslar belirlenmiş ve 2008 – 2009 döneminde yapılacak çalışmalar planlanmıştı.


Bu habere ait diğer fotoğraflar
1 2 3 4 5   Bu Habere Toplam 162 Puan Verildi

Yapılan Yorumlar

Geri Dön

ÖDÜLLER


KÜLTÜR SANAT