English Web Site Iletisim Bilgileri
İyi Düşünülmüş Kararlar, Doğru Atılmış Adımlar

Altindag Belediyesi
Başkan
Dr. Veysel TİRYAKİ

E-Belediye
Vergi Borcu Öğrenme Online Ödeme
Altin Masa
ALTIN MASA
Sikayet ve Dilekleriniz Için
Emlak Altindag
SATILIK EMLAK
ILANLARI
Hamamönü
MOBIL YAYINLAR
Altinköy
ALTINKÖY AÇIK HAVA MÜZESI
Hamamönü
ALTINKÖY
AÇIK HAVA MÜZESI TUR
Hamamönü
HAMAMÖNÜ
Hamamönü
HAMAMÖNÜ
SANAL TUR

HamamönüULUCANLAR CEZAEVI MÜZESI
Hamamönü
ULUCANLAR
SANAL TUR
Nikah Islemleri
EVLENDİRME
Videolar
VIDEOLAR
Vefat Edenler
VEFAT EDENLER
Ulaşım
ULAŞIM

BELEDİYE'DEN HABERLER
Tarih : 23.8.2005 12:33:02


Altındağ Belediyesi ile TOKİ’nin büyük işbirliği:
700 Modern konut 6 ayda hazır

Altındağ Belediyesi ile TOKİ’nin büyük işbirliği: 700 Modern konut 6 ayda hazır

Altındağ Belediyesi ile Toplu Konuk İdaresi Altındağ’ın modern bir görünüme kavuşması için el sıkıştı. İki büyük kurumun ortaklığında Doğantepe ve Aktaş mahallerine 700 toplu konut yapılacak. Konutlar Altındağ Belediyesi ile TOKİ’nin büyük işbirliği: 6 ayda tamamlanacak.

21 Ağustos’ta TOKİ’de yapılan törenle Altındağ Kentsel Dönüşüm Projesi için Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki ve TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar büyük proje için ilk imzayı attı. Proje ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan TOKİ Başkanı Bayraktar, ilk etapta 700 konutun müjdesini verdi. Toplu konut yapımına ilk olarak Doğantepe ve Aktaş mahallelerine başlanacağını kaydeden Bayraktar, 700 konutu kira öder gibi taksitlerle Altındağlılara teslim edileceklerini bildirdi.

Gecekondu da yaşamak kadar zor olduğunu kaydeden Bayraktar, “Modern dünyayla kucaklaşmaya çalıştığımız, Avrupa Birliği’ne girmeye hazırlandığımız bu süreçte başkentimizin kalbi olan, Cumhuriyetimizin göbeği bu bölgenin haline kimsenin gönlü razı olamazdı.” dedi.

Bayraktar’ın ardından söz alan Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki de Altındağ’ın yaklaşık 60 bin konuta ihtiyacı olduğunu söyledi. Mevcut 70 bin konuttan sadece 1445’inin ruhsatlı olduğunu vurgulayan Tiryaki, “Bu demektir ki Altındağ’ın tamamı imarsız yapılaşmış, gecekondu varoşlardan oluşuyor. Altındağ’ın tamamının yenilenmesi lazım, inanıyoruz ki bugünkü Ak Parti siyasal iktidarı ve Büyükşehir Belediyesi, Altındağ Belediye Başkanlığı ile birlikte bu şablonu kıracaktır” diye konuştu.

Altındağ’ı modern bir görünüme kovuşturmak için TOKİ ile yapılan anlaşmanın önemine dikkat çeken Başkan Tiryaki, “Çok yakın bir tarihte vatandaşlarla anlaşabildiğimiz ve boşaltabildiğimiz etaplar başta olmak üzere, toplu konutlar varoşlardan birer birer fışkıracak ve vatandaşlarımız yavrularımız çok kısa sürede sağlıklı mahallelerde modern evlerde yaşıyor hale gelecek. Hiçbir vatandaşımız mağdur edilmeyecek. Herkesin arsasına, enkaz durumuna, binasının büyüklüğüne göre, Başbakanımızın Yoksul konutu diye ifade ettiği, uzun vadede adeta kira öder gibi taksit ödeyerek konut sahibi olacağı günler gelecek” dedi.

Bu habere ait diğer fotoğraflar
1 2 3 4 5   Bu Habere Toplam 60 Puan Verildi

Yapılan Yorumlar
İLKNUR KABASAKAL
EMİN OLUN ALTNDAĞDA ÇALIŞAN İŞÇİ SAYIMIZ ÇOK FAZLA.BU ÇALIŞMA RİTMİNE BÖYLE PROJELERİ HAKEDİYORUZ.DAHA SĞLIKLI KOŞULLARDA YAŞAMAK HEPİMİZİN HAKKI.DAHA FAZLA VAKİT GEÇMESİN LÜTFEN...
songül peker
çok geç kalınmış bir proje fakat ankaranın tam merkezinin bu güne kadar vasat kalmasını annayamıyorum umarım tüm altın dağ bölgesi yep yeni modern bir görünüme kavuşacaktır inşallal başkente yakışır bir yer olacak temnnimiz bu sayın veysel tiryakiyi bu girişiminden dolayı kutluyorum hiç kimse böyle bir geri kalmış yerde yaşamayı hak etmiyor insanca yaşama ve modern bir ankaraya hayırlı olsun

Geri Dön

ÖDÜLLER


KÜLTÜR SANAT